7 den 70 e

Dünya ya kitap okutuyoruz!

Hedef ; Sekiz milyar İnsan!

İlk emrin OKU olmasının önemini, ehemmiyetini, kıymetini bilerek ve inanarak “ Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz “ öğretisi ile yola çıktık.

İnsanlar ve tüm canlılar için yaşanabilir bir Dünyanın, Temiz havanın ,temiz suyun, helal ve sağlıklı yiyeceklerin, gelecek nesillere tertemiz bir Dünya bırakmanın okuyan, şuurlu bireylerle mümkün olacağının, daha adil, daha temiz, daha huzurlu, barışın, sevginin ve saygının hakim olduğu bir Dünyanın okumuş aklı başında bilgili , kültürlü bir yaşam şekli ile inşa edileceğinin farkındayız…

Tarihin bize, İnsanların ve toplumların okuyarak her türlü zenginliğe ulaştıklarını, bilgi toplumlarının gelişmelerini, cahil toplumların geri kalışlarını ibretlik tablolarla anlattığınız görüyoruz…

İslamın her asrı aydınlattığını, En zalim en katil insanların En zarif en kamil insanlara dönüştürdüğünü ibretle ve hayretle okuyor ve görüyoruz. İnsanlığın kurtuluşunun Kuran ve Sünnete sımsıkı satılmakla tarihe mal olmuş alimlerin izinden gitmekle mümkün olduğunu biliyoruz.

Bizler öncelikle kendimizden başlayarak en yakın çevremizi, bilgi seviyesi yüksek, zarif, olgun, kamil, yüksek ahlak sahibi, bireylere dönüştürmek iyiliği okuyarak ve okutarak ayakta tutmak istiyoruz…

Bizler kitapların hayata değer katan en önemli araç olduğu bilinci ile hareket ediyoruz. Büyük İslam alimlerinin eserlerinden dereme yaparak (Buhari'den Müslim'e, Elmalılı'dan Bursalı'ya, Gazali'den Gümüşhanevi'ye, Nevevi'den Mevlana'ya...) ayet ve hadisler ışığında, 70 temel dini eseri, bu paha biçilmez değerleri bulunduğumuz noktadan başlayarak dalga dalga 7 den 70 e Dünya nın en ücra köşesinde bulunan insanlara ulaştırmak istiyoruz.

İşte bu duygu ve düşüncelerle derin, zahmetli ve uzun bir çalışmaların neticesi olarak birbirinden kıymetli eserleri en duru, en sade, en anlaşılabilir şekli ile hazırladık. Dinimize ve milletimize karşı borçlu olduğumuz bu hizmeti gücümüzün yettiği kadar eda etmeye gayret ettik.Yaşamı kolaylaştıracak, huzur ve mutluğunu oluşturacak , maddi manevi zenginliğe eriştirecek, kaliteli yaşam öğretilerini, örnek hayatları, sağlam ve temiz bilgileri sizin için derledik.

Bizler Ülkemizin 18,336 Köyüne , 1,397 Belde 921 İlçe ve 81 İl de bulunan her evin kapısına kadar kitapları ulaştırmak için alt yapımızı tamamladık

Kalite değeri çok yüksek olan bu seçkin eserleri her ay bir tane okunmak üzere hazırladık sıraya koyduk.

Ülkemizde hedeflediğimiz katılım sayınına ulaştığımızda öncelikle Maveranünnehir de bulunan Türki Cumhuriyetler Özbekistan, Tacikistan, Kırgızistan başta olmak üzere. Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya, Fransa, Belçika gibi ülkelerde de aynı çalışmaları yapacağız. Dünya nın her neresinde olursa olsun orada yaşayan halkların dillerinde bu eserleri yayınlayacak ve oralarda bu organizasyonu gerçekleştireceğiz. Yardım kuruluşlarımızın mazlum ve mağdurlara tırlar dolusu gıda ve tıbbi malzeme götürmeleri gibi bizler de tırlar dolusu kitaplar göndereceğiz.

Hedefimiz gayemiz budur. Yardım ve başarı Alemlerin Rabbi olan yüce Mevlamızdandır.

Bu kutlu yürüyüşte , bu ulvi hedefte sizi de yanımızda görmek istiyoruz.

El ele 70 temel İslami eseri Dünya da en ücra köşelerine kadar 7 den 70 e herkese okumaya ve okutmaya davet ediyoruz!

Sizin yaşam yükünüzü artırmadan ayda bir kitap okumanızı ve çevrenize okumalarını teşvik etmenizi rica ediyoruz.

Detaylı bilgi ve katılım için www.yedidenyetmise.org sitesi ziyaret ederek detaylara ulaşabilir. Beni ara butonundan bilgileri doldurarak aramamızı isteyebilirsiniz.

Niyetimiz , hedefimiz, yaptıklarımız , yapacaklarımız , temiz ve pak olsun. Rabbim Yar ve Yardımcımız olsun…Amin


WebArısı