Çocuklar İçin İslam Tarihi / Peygamberlerin Hayatı (Çevirmeli 20 Kitap-Kutulu)

65.00 TL

Çocuklar İçin İslam Tarihi / Peygamberlerin Hayatı (Çevirmeli 20 Kitap-Kutulu)

Liste fiyatı: 100.00 TL
65.00 TL
Kazancınız: 35.00 TL (35%) 35%
341579
Satışta
+


İlk insan ve ilk peygamber : Hz. Adem... İnsanlığın başlangıcı ile peygamberler tarihi örtüşüyor bir bakıma. Buradan yola çıkan Kahraman Yayınları, çocuklara yönelik köklü bir çalışmaya imza attı. “Çocuklar için İslam Tarihi”. İnsanoğlunun var oluşundan itibaren bu serüveninin zincirleme olarak sunulduğu kitap dizisinin ilk serisi "Peygamberlerin Hayatı”ndan oluşuyor.

Bu seride yer alan kitap isimleri şöyle:

1. Hz. Adem ile Havva

2. Kabil ile Habil

3. Hz. Nuh’un Gemisi

4. İrem Bağları

5. Hz.Salih’in Devesi

6. Hz. İbrahim Allah’ı Arıyor

7. Hz. İsmail’in Kurtuluşu

8. Hz. Yusuf Kuyuda

9. Hz. Yusuf Zindanda

10. Hz. Şuayb ve Medyenliler

11. Hz. Musa Sarayda

12. Hz. Musa’nın Asası

13. Hz. Musa ve On Emir

14. Hz. Musa ve Hızır

15. Hz. Davud

16. Hz. Süleyman ve Belkıs

17. Meryemoğlu İsa

18. Hz. İsa’nın Mucizeleri

19. Mağara Arkadaşları

20. Karun ve Hâzineleri

İyi ve kötünün, doğru ve yanlışın, güzel ile çirkinin yüzyıllarca çatışması bu 20 kitapta özlü bir şekilde anlatılıyor. Peygamberlerin ve inananların destansı hayatı okunurken ibret verici hikayelerle de insanların tarih boyunca yaşadığı maceralar takip edilebiliyor.

Prof. Dr. Seyyid Kutub ve A. Cude es-Sahhar’ın yazdığı bu kitap serisi titizlikle yayına hazırlandı. Çocuklar İçin İslam Tarihi, “Peygamberlerin Hayatı”; akıcı bir dil, öyküleyici anlatım ve en doğru bilgilerle yetişme çağındaki çocukların yararlanabileceği, tekrar tekrar okuyacakları kaynak bir kitap serisi.

Çocuklar; renkli ve resimli sayfaları, farklı mizanpajı, kaliteli kuşe kağıt basımı ve çarpıcı kapaklarıyla bu diziyi kuşkusuz severek okuyacak. Okulda ve evde eğitici kitaplar okurken din kültürlerini geliştirecek aynı zamanda insanoğlunun geçmişine zevkli bir yolculuk yapacaklar.

Çok Satan Kitaplar

WebArısı