Bir Arkadaş Olarak Hz. Peygamber

7.00 TL

Bir Arkadaş Olarak Hz. Peygamber

Liste fiyatı: 13.00 TL
7.00 TL
Kazancınız: 6.00 TL (46%) 46%
472881-099
Satışta
+

Ürün Bilgileri

Yayın Evi

 Yüzleşme Yayınları

Yazar

 Ramazan Yatkın


Ürün Özellikleri

Kapak Türü

 Ciltsiz

Kağıt Kalitesi

 2. Hamur

Sayfa Sayısı-Ebat

 13.50x21.00 cm

Sayfa Sayısı

 112

Dili

 Türkçe

ISBN

 9786058196896

Editör

 Haldun Şeker 


“Doğrusu Allah Rasulü sizler için, Allah’a ve ahiret gününe umut besleyen ve Allah’ı sürekli hatırda tutan herkes için ‘güzel bir örnek’ teşkil eder.” (33:21)

Rasulullah (as) Allah'ın en muttaki kuluydu. Yani, Allah'a ve insanlara karşı yükümlülüklerini en güzel şekilde yerine getiren biriydi. O, insanları Allah'a davet eden, inancını açık ve net bir şekilde tebliğ eden bir davetçiydi. O, hanımlarına eş, çocuklarına baba, etrafındaki insanlara arkadaş, çevresindekilere iyi bir komşuydu. Peygamberimiz, toplumu idari olarak yöneten, çarşı-pazarı kontrol edip düzenleyen, düşmana karşı ordu hazırlayan, elçiler gönderip elçiler kabul eden bir lider ve komutandı. Peygamberimizi doğru anlamak için temel referansımız Allah'ın ayetleri olmalıdır; zira Kur'an'ı temel almadan geliştirilecek her anlama yöntemi bizce eksik olacaktır. Başka bir ifadeyle Kur'an'ı Peygamber’den, Peygamber'i de Kur'an'dan ayrı tutarak doğru bir sonuca varamayız.

Hz. Peygamber’i anlama konusunda Hz. Aişe validemiz, kendisinden Hz. Peygamber'i anlatmasını talep edenlere “Siz hiç Kur'an okumuyor musunuz? O'nun ahlakı Kur'an'dı” buyurarak çağlara uzanan hakikati işaret ediyor.

Kargo Ödeyen Kitaplar

WebArısı