Kur’an-ı Kerim’in Türkçe Meali ve Tefsiri (8 Cilt Takım Şamua)

249.70 TL

Kur’an-ı Kerim’in Türkçe Meali ve Tefsiri (8 Cilt Takım Şamua)

Liste fiyatı: 454.00 TL
249.70 TL
Kazancınız: 204.30 TL (45%) 45%
353556
Tükendi

Ücretsiz Kargo

Ürün Bilgileri

Yayın Evi

İpek Yayın Dağıtım

Yazar

Ömer Nasuhi Bilmen


Ürün Özellikleri

Kapak Türü

Ciltli

Kağıt Kalitesi

Şamua

Sayfa Sayısı-Ebat

17.00x24.00 cm

Sayfa Sayısı

3800

Dili

Türkçe

ISBN

9786059084048


Ömer Nasuhi Bilmen, tefsiri ehl-i sünnet ilkeleri doğrultusunda Kur'an, Sünnet ve Sahabenin görüşlerini esas alarak yazmış, ilmi, kültürü, zühd ve takvasıyla da onu süslemiştir. Ayrıca tefsirde çığı açmış ve İslam dünyasında kabul görmüş, güvenilir tefsir otoritelerinin eserlerinden de yararlanarak tefsirini zenginleştirmiştir. Bilmen'in Türk, Arap ve Fars dillerine hakim, takva sahibi bir ilim adamı olması, onun bu kaynaklardan kolaylıkla istifade etmesini sapladığı gibi okuyucuya da huzur ve güven vermektedir.

Kitabın muhtevası için olumsuz bir şey diyemem, cildi ve sayfaları güzel ancak her sayfada sayısız imlâ ve dil bilgisi hatası var. Öyle ki zaman zaman kelimeler o kadar hatalı yazılmış, kelimenin ne olduğunu çıkartamıyorsunuz. Sayfaları görmeden yani kitabı bizzat incelemeden bu tefsiri satın almayın. Ola ki müteakip baskılarında bu hatalar düzeltilirse kitabı satın almak ve muhtevasından faydalanmak isabetli olur.
Muhtevası dolu ve okunanlar anlaşılabildiği takdirde kolay anlaşılabilen bu tefsirin her sayfasında sayısız (asgari 8-9) imla ve dil bilgisi hatası mevcut. Bu hatalar tefsiri okurken canınızı fena halde sıkıyor hatta ve hatta bazı yerleri anlamanız imkansız hale geliyor. Kitabı bu şekilde baskıya verip satışa sunmak çok ayıp ve okura saygısızlığın daniskası. Ben aldım ve inanın çok pişmanım. Baskı hataları sebebiyle tavsiye etmiyorum. Satın aldığınız takdirde üzülürsünüz.
Çok hata var hemen hemen her sayfasında hatalı kelimeler var(meal ve tefsiri kastediyorum) imla kurallarına dikkat edilmemiş ve bildiğimizin dışına çıkmış biraz ilk cildin ilk yüz sayfası falan böyle inşallah diğerleri böyle değildir
Yorum Yap
WebArısı