Riyazü's Salihin

40.00 TL

Riyazü's Salihin

Liste fiyatı: 80.00 TL
40.00 TL
Kazancınız: 40.00 TL (50%) 50%
322005
Satışta
+

Ürün Bilgileri

Yayın Evi

 Guraba Yayınları

Yazar

 İmam-ı Nevevi


Ürün Özellikleri

Kapak Türü

Ciltli

Kağıt Kalitesi

Şamua

Sayfa Sayısı-Ebat

17.00x23.50 cm

Sayfa Sayısı

880

Dili

Türkçe

ISBN

9786055387679


İmam Nevevi, Peygamber sallallahu aleyi ve sellem'in "Allah'ın senin vasıtanla bir kimseye hidayet vermesi senin için kızıl develere sahip olmaktan daha hayırlıdır. "(Buhari, Müslim) buyruğundan hareketle kişiyi ahirete yönelten batıni ve zahiri edebi kazandıran hayra teşvik edip kötülükten sakındıran sahih hadislerin bulunduğu bir kitap yazmaya karar verir.

İnsanları hayırlara sevk edip her türlü çirkinlikten ve helak edici günahtan engelleyici bu eser (Riyazu's Salihin); tüm ehl-i sünnet mezhepleri tarafından kabul gören asırlardır Müslümanlar tarafından okunan ve ders halkalarında şerh edilen bir başvuru kaynağıdır. Eserde; şeriatın bütün dallarından bilgiler yer almaktadır. Yani bu eser, şeriatın ana çizgilerini, temel esaslarını belirten özetleyen bir kaynaktır. Ayrıca zühd nefis terbiyesi güzel ahlak kalp temizliği ve tedavisi azaların kötülüklerden korunması ve hatalarının düzeltilmesi gibi meselelerle ilgili sahih hadislere yer verir.

İşte bütün bu özelliklerinden dolayı yayınlamaya karar verdiğimiz bu eser; sade, akıcı ve güzel bir Türkçe ile tercüme edilerek kültür hayatımıza kazandırmış olup kütüphanelerinizin başköşesinde yer almaya layık bir eser olmuştur.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
WebArısı