Şema’il Şerif Hadislerle Peygamberimiz (s.a.v)’in Güzel Ahlakı (2.Hamur)

30.00 TL

Şema’il Şerif Hadislerle Peygamberimiz (s.a.v)’in Güzel Ahlakı (2.Hamur)

Liste fiyatı: 60.00 TL
30.00 TL
Kazancınız: 30.00 TL (50%) 50%
168215
Satışta
+

Ürün Bilgileri

Yayın Evi

 Hisar Yayınevi

Yazar

 İmam TirmiziAziz Okuyucu,

Cenab-ı Hakk (c.c)'ın kainata örnek olsun diye seçip elçi olarak bütün insanlığa gönderdiği yüce Resulü Hz. Muhammed (s.a.v), bir ahlak numunesidir, çünkü onun ahlakı bizatihi Kur'an'dır.
Onun hayatını öğrenip, ahlakı ile ahlaklanmak her müslümanın asil görevidir. İki cihan saadeti ancak bununla mümkündür. Bu güzellikleri halkımıza anlatmak için Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin hal, hareket ve güzel ahlakını muhtasar bir şekilde derleyen bu kitabı arz ediyoruz.
Diğer taraftan bir peygamber aşığı olan Hoca Raif Efendi, bu güzide eseri terceme ederek okuyucuya kazandırmıştır, ancak ağır bir Osmanlıca olarak yapılan bu terceme, okuyucuya daha faydalı olması için anlaşılır bir Türkçe ile sadeleştirilmiştir. Bu sadeleştirme yapılırken, Efendimiz için kullanılan ifadeler anlaşılır şekle getirilmiştir. Yine Hoca Raif Efendinin şiirleri, asılları bozulmadan dipnotlarla açıklanmıştır.
Resulullah (s.a.v)'ı gereği gibi tanıyıp onun gibi yaşamaya çalışarak yaradanımızın huzuruna en güzel şekilde gitmeyi Allah bizlere nasib etsin.Onun güzel ahlakını ve şemalini derleyen bu kitabı da neşretmeyi bizlere nasip eden Allah Teala Hazretlerine sonsuz hamd eder, bu türlü nimetlerinin devamını niyaz ederiz.
Tevfik Allah?tandır.

Mevlüt Karaca

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap
WebArısı