Hz. Aişe ( Özel Baskı-Ciltli )

55.00 TL

Hz. Aişe ( Özel Baskı-Ciltli )

Liste fiyatı: 75.00 TL
55.00 TL
Kazancınız: 20.00 TL (27%) 27%
57347531-021
Satışta
+

Yazar Adı : Ahmet Cemil Akıncı

Yayınevi : Bahar Yayınları

Orijinal Dil : Türkçe

Türü : Tarihi Roman

Cilt Bilgisi : Ciltli

Kağıt Bilgisi : İthal Kağıt

Sayfa Sayısı : 330

Kitap Boyutları : 13,5 x 21 cm.

Barkod No : 9789754506037

Dünya tarihinin önde gelen kadın şahsiyetlerinden biri olan Hz. Aişe bir peygamber evinde vahiyler, ayetler, devrimler, savaş ve barışlarla büyümüş, yoğrulmuş ve gelişmiştir. İnsanlığı aydınlatan disiplin ve prensipleri kaynağından öğrenmiş ve bunların öğreticisi olmuştur. Böylece bünyesindeki cevherlere yenilerini ekleyerek inananların annesi sıfatını hak edecek bir düzeye erişmiştir.

İnsanları uçurumlara sürükleyen ihtirastan, gururdan, bencillikten ve geçici dünya malına meyletmekten uzak; başta ilahi aşk, insanlara sevgi, yardım ve merhamet duyguları ile dopdolu bir hayat yaşamıştır. Geleceğin tüm insanlarına, özellikle kadınlara ve annelere rehber olacak özelliklere sahiptir.


Sahip olduğu kuvvetli hafızası, zekası, ahlakı, alim ve şair kişiliği onu günümüz kadını için de en önemli örnek şahsiyetlerden biri haline getirmiştir. İnce nükteleri ve keskin zekası ile Peygamberimizin yüzünü güldürmüş onu bu zorlu mücadelesinde büyük destek olmuştur.

Hz. Aişe'nin hayatını tarihi bir roman tarzında ve sürükleyici bir dille anlatan bu kitabı okurken o günleri tüm canlılığı ile yaşayacaksınız.


Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap

Çok Satan Kitaplar

WebArısı