Hz. Ebubekir (r.a) Hayatı ve Dönemi (Özel Baskı - Ciltli)

55.00 TL

Hz. Ebubekir (r.a) Hayatı ve Dönemi (Özel Baskı - Ciltli)

Liste fiyatı: 75.00 TL
55.00 TL
Kazancınız: 20.00 TL (27%) 27%
57347531-017
Satışta
+

Ürün Bilgileri

Yayın Evi

Bahar Yayınları

Yazar

Ahmet Cemil Akıncı


Ürün Özellikleri

Kapak Türü

Ciltli - Özel Baskı

Kağıt Kalitesi

2. Hamur

Sayfa Sayısı-Ebat

13.50x21.00 cm

Sayfa Sayısı

318

Dili

Türkçe

ISBN

9789754506266


Peygamberimizin En Yakın Arkadaşı, Can Dostu, İslâm’ın İlk Halifesi Hz. Ebubekir (r.a)

İslam'dan önce saygın dürüst ve Allah'ın birliğine inanan bir tacir olan Hz. Ebu Bekir'in Hz. Muhammed s.a.v. ile çocukluktan itibaren başlayan büyük dostluğu gittikçe derinleşerek Allah elçisinin hayatı boyunca devam etmiş onun ölümüyle de büyük bir özleme dönüşmüştür. Hz. Hatice'den sonra Allah elçisine ilk iman eden o olduğu gibi dört büyük halifenin ve cennetle müjdelenenlerin ilki de odur.

Hz. Ebu Bekir Allah elçisinin buyruk ve sözlerin tereddütsüz bir şekilde kabul ettiği için onun Bütün insanları imanı bir kefeye Ebu Bekir'inki bir kefeye konsa onun imanı ağır basar şeklindeki büyük övgüsüne mazhar olmuştur.

Tarihi roman edebiyatımızın öncüsü Ahmet Cemil Akıncı elinizdeki kitapta Hz. Ebu Bekir’in (r.a.) hayatını tatlı bir roman üslubuyla anlatmakta, gerek tarihi bilgileri gerekse roman ve şiir üslubunu son derece başarılı bir şekilde kullanmaktadır. Hz. Ebu Bekir Yüce Allah’ın birliğine inanan ‘Hanif’ -lerden olduğu için yazar kitabın başında islam öncesinde o bölgedeki diğer dinlerin durumunu ve Hz. Ebu Bekir ve diğer haniflerin yeni bir din gelmesi ile ilgili beklentilerini de genişçe ele almıştır.

Hiç mesaj bulunmadı

Yorum Yap

Çok Satan Kitaplar

WebArısı